ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ 3. BÖLGE KAMPI – 04-05-06 ŞUBAT 2016 BURSA


GELENEKTEN GELECEĞE İSLAMİ HAREKET
 


Anadolu Öğrenci Birliği 2. ve 3. bölge öğrenci kampı Bursa’da 04-05-06 Şubat tarihlerinde Gold Otel’de gerçekleştirildi. Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Kocaeli, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerinden 170 öğrenci katıldı. Çok sayıda davetlinin yer aldığı programa Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri de iştirak ettiler.

Selamlama konuşmalarını Anadolu Platformu 3. Bölge Temsilcisi Burhanettin AYANOĞLU ve AÖB 3. Bölge Temsilcisi Rüstem BUDAK ile Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit YÜCEL yaptı.

Selamlama konuşmalarının ardından Ömer ATALAN’IN oturum başkanlığını yaptığı oturuma geçildi.

İslami Anlayışın Vasıfları konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Ahmet OLCAY,            

İslami Anlayışın İstikameti Olarak Merkez Ümmet konusunu Balıkesir Üniversitesi’nden Muhammed Yasir BUDAK, Modern Çağ İdeolojileri Karşısında İslami Anlayış konusunu Düzce Üniversitesi’nden Hubeyb ÜNAL sundu.

Gelenek üst başlığı konusunun ele alındığı oturumunu Büşra Sümeyye ŞENYURT yönetti. Bu oturumda İhvan Geleneği ve Çıkarımlar, Uludağ Üniversitesi’nden Meysara YILDIRIM, Türkiye’de İslami Hareket – Akımlar – Kişiler – Cemaatler konusunu Sakarya Üniversitesi’nden Tuğçe KÖKEN,  İslami Hareketin Evrensel Simaları(Aliya- Ali Şeriati- Malcolm X) konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Kübra BAŞ sundu.

Öğrenci kampı münazara ile devam etti. Münazara konusu olarak Türkiye Avrupa Birliği’ne Girmeli mi? Girmemeli mi? konusu ele alındı. Asya ve Avrupa gruplarının münazarası canlı ve renkli tartışmalara sahne oldu.

Oturum başkanlığını Şeyma EKER’İN yaptığı panelde; Tarihte İslami Anlayış (Hz Nuh, Hz Hud, Hz. İbrahim, Hz. Musa ve Hz. İsa Örnekliğinde İslami Anlayış konusunu Karabük Üniversitesi’ndan Büşra BAYRAM, Bireyden Topluma İyilik Hareketi olarak İslami Anlayış konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Zeynel Furkan GÖĞÜŞ,  İslami Anlayışın Hayat Damarları (İlim, Sanat, Edebiyat) konusunu Sakarya Üniversitesi’nden İbrahim MERAL sundu.

Cumartesi oturumlarının ardından AÖB 3.Bölge Temsilcisi Rüstem BUDAK ve AÖB Bursa Temsilcisi Bayram DAĞLI’nın  moderatörlüğünde öğrencilerle hasbihal yapıldı.

Pazar günü sabah namazında Erkek Öğrencilerin katılımlarıyla Ulucami’nde birlikte namaz kılındı.

Gelecek üst başlığında oturumu Ercan KARAPINAR yönetti. Yeni Türkiye’nin Kurucu İradesi; İslami Anlayış konusunu Uludağ Üniversitesi’nden Enes Ali TAŞÇI, Emperyalizme Karşı Duruşumuz; Küresel Devrimcilik – Yalova Üniversitesi’nden Muharrem TEMEL, Yeni Dönemde Üniversitelerde İslami Anlayış konusunu Sakarya Üniversitesi’nden Muhammed Salih GÜLER sundu.

Kamp Nurettin Kayan’ın sunduğu Zamanın Ruhu: İslami Hareket konulu konferans ile devam etti.

Programa teşrif eden Anadolu Platformu Başkanı Turgay ALDEMİR öğrenciler ile hasbihal etti. Yıldırım ilçe kaymakamı Mehmet AYDIN öğrencilere tavsiyelerini paylaştı.

 Program Pazar günü öğleden sonra katılımcı öğrencilerle Bursa gezisiyle devam etti. Bursa’nın tarihi değerleri Ulucami, Yeşil Cami ve Emir Sultan Cami’nin yer aldığı gezi programının ardından program sona erdi.

 
                       
      ANA SAYFA       FAALİYETLERİMİZ       KATEGORİLER       BİZİ TAKİP EDİN
     Hakkımızda      Anadolu Öğrenci Birliği      Eğitim  
     İletişim      Evde Karakter Eğitimi      Yardımlaşma  
     Foto Galeri      Akadder      Konferans-Panel  
     Video Galeri      İz bırakanlar      Geziler  
                   
                   BUSEYDER
 Anadolu Platformu Üyesidir

 BURSA EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Arabayatağı Mahallesi Ankarayolu Caddesi No:357/A Yıldırım-BURSA
Tel: 0 533 469 03 71 
 II  M@il: bilgi@buseyder.org